فیلتر هوای کابین

در هر ساعت 540 هزار لیتر هوا از طریق سیستم تهویه وارد ماشین شما می‌شود. تصور کنید چه حجمی از گردوغبار به همراه آن وارد میشود. حالا تصور کنید همه این‌ها وارد ریه شما شود. اصلا تصویر جالبی نیست!

در حقیقت هوای کابین 5برابر بیشتر از هوای بیرون آلاینده، دوده و ذرات آلرژی زا دارد که باعث احساس خستگی ، تحریک چشم و مجاری تنفسی سرنشینان می‌شود.

فیلتر هوای کابین همانطور که از اسم آن پیداست هوای داخلی ماشین را با فیلتر و جدا کردن 90% ذرات حتی به کوچکی 1 میکرومتر، تمیز و تازه می‌کند.

فیلتر هوای کابین و فیلتر هوا مثل هم هستندو فیلتر هوا برای موتور و فیلتر کابین برای داخل ماشین است. ولی فیلترهوای کابین نسبت به فیلتر هوا ذرات ریزتری را جدا می‌کند به همین دلیل سریع‌تر نیز کثیف و رسوب گرفته می‌شود. پس اگر بوی بدی حس کردید یا عملکرد سیستم تهویه (بخاری و کولر) کاهش پیدا کردبه این معناست که شما به یک فیلتر کابین جدید نیاز دارید. به طور کلی بین هر 15 تا 30 هزار کیلومتر باید فیلتر کابین تعویض شود.

چه بخواهید چه نخواهید فیلتر هوای کابین بر سیستم تهویه (AC) ماشین تاثیر میگذارد و سیستم تهویه نیز به همان نسبت روی قدرت ماشین. پس اگر فیلتر شما رسوب گرفته باشد، شما مجبورید درجه سیستم تهویه خود را افزایش دهید و هرچقدر AC شما بیشتر و باقدرت‌تر کار کند به همان نسبت موتور ماشین مجبور است انرژی بیشتری صرف کند.

پس برای صرفه جویی در انرژی مصرفی موتور و تنفس هوای تمیز از خرید فیلتر هوای کابین با کیفیت و تعویض به موقع آن اطمینان حاصل کنید.